Opis metody

RECALL HEALING to nowatorska metoda uzdrawiania przez świadomość.

Metoda ta zawiera wiedzę z zakresu Totalnej Biologii, Germańskiej Nowej Medycyny oraz biologicznego przeprogramowania. U jej podstaw leżą naukowe dowody na związek psychiki z ciałem. Jest wynikiem i efektem wielu lat pracy jej twórcy, Gilberta Renaud.

Według Recall Healing źródłem wszelkich dolegliwości fizycznych i życiowych problemów są nieuświadomione konflikty emocjonalne. Jeśli istnieją one w nieświadomości, mózg rozwiązuje je, przekazując w wybrane miejsce w ciele. Choroba jest dla niego rozwiązaniem problemu. Dzieje się tak dlatego, że ludzki mózg, mimo rozwoju człowieka, nadal skoncentrowany jest przede wszystkim na przetrwaniu i nie zajmuje się sprawami psychiki.

W uwalnianiu się od dawnych traum, urazów i stłumionych emocji mózg działa precyzyjnie niczym komputer. Dlatego specjaliści Recall Healing mogli opracować mapę całego ciała człowieka z jego chorobami i istniejącymi z nimi konfliktami.
Praca z chorym polega na zadawaniu szeregu właściwych pytań, które pozwalają mu uświadomić sobie głęboko skrywane emocje i oparte na nich szkodliwe przekonania prowadzące do chorób i błędnych decyzji. Już sama rozmowa, podczas której zostają ujawnione przyczyny konfliktu, i która otwiera stłumione uczucia, ma moc uzdrawiającą. Przyczyna, dla której mózg umiejscowił chorobę w ciele, zostaje rozpoznana, nie ma już więc powodu, żeby choroba wciąż istniała.

Recall Healing jest tak pomocne i skuteczne w uzdrawianiu dlatego, że najczęściej nie mamy świadomości własnych konfliktów psychicznych, a jeszcze mniej wiemy, co działo się przez 9 miesięcy przed naszym urodzeniem, w czasie ciąży matki czy w pierwszym roku życia. Metoda odwołuje się do tego czasu, nazywając go Projektem//Celem. Okres ten w sposób znaczący wpływa na stan zdrowia oraz koleje życia. Program przechowywany w mózgu dotyczy nie tylko nas, ale również czterech pokoleń klanu rodzinnego wstecz. Schorzenia związane są z emocjonalnym urazem przodków, które odnawiają się zgodnie z cyklami czasu, pamięcią biologiczną komórek, historią rodziny.

Recall Healing dysponuje narzędziami, dzięki którym przyczyny choroby tracą destrukcyjną siłę. Terapeuta pomaga nazwać konflikt, który doprowadził do choroby, przyjąć związane z nim trudne uczucia, których do tej pory nie był świadomy, i potem to wszystko odrzucić. Istotne jest, żeby poczuć, że program naszego mózgu, niosący wzorce z przeszłości, nie jest naszym autorskim pomysłem na życie. Tak naprawdę jesteśmy wolni od wszelkich schematów. Pozbędziemy się ich jednak dopiero wtedy, gdy je rozpoznamy. Recall Healing poprzez rozpoznanie pomaga unieszkodliwić wroga, który chowa się w nieświadomości. Rozpuszcza go w świetle uzdrawiającej świadomości.