Mięśniaki macicy to przypadłość występująca coraz powszechniej. Przyczyną ich powstawania jest chęć i potrzeba wzmocnienia macicy – mięśniaki zwiększają ilość tkanki mięśniowej w macicy, co ma na celu wzmocnienie jej ścianki,  by była  mocniejsza i mogła lepiej pełnić swoją rolę. Według Totalnej Biologii mogą wystąpić różne konflikty:

-lęk o utratę dziecka/poronienie

-chęć utrzymania dziecka w łonie

– ważny konflikt związany z problemem z zajściem w ciążę lub jej utrzymaniem

-niechęć do zajścia w ciążę,  utrzymania dziecka w łonie lub chęć jego usunięcia

-wspomnienia trudnego porodu w rodzie, śmierć kobiety lub dziecka podczas porodu

– konflikt związany z brakiem własnych dzieci, zwłaszcza gdy w przeświadczeniu kobiety kończy się jej czas na zajście w ciążę a „zegar biologiczny tyka”.

Pracowałam niedawno z kobietą, u której właśnie konflikt „zegara biologicznego” był  głównym konfliktem. Po jego przepracowaniu, mięśniak w ciągu 2 tygodni zmniejszył się z 6,5cm do 2cm.

Ale macica jest również najbardziej świętym miejscem kobiety i może przedstawiać jej przestrzeń wewnętrzną. Może pokazywać, na ile kobieta potrafi  zadbać o swoją prywatność, o swoje sprawy i bezpieczną przestrzeń tylko dla siebie. Dotyczy to przede wszystkim  związku małżeńskiego czy partnerskiego, ale mięśniaki mogą się tworzyć również jako efekt problemów w miejscu pracy.

Mięśniaki mogą się również tworzyć w wyniku ciągłego rozdrapywania ran i żalu, z powody tego, co wydarzyło się w przeszłości. Często towarzyszy im skrywania chęć zemsty oraz bezsilność  i poczucie bycia ofiarą.

Obraz silviarita z Pixabay