Z innej beczki

W tym dziale będą pojawiały się wpisy nie związane z tematyką Recall Healing.

Wejście w przestrzeń serca

To kluczowe ćwiczenie , a raczej stan bycia w przestrzeni serca
Weź 5 głębokich oddechów .
Wyobraź sobie siebie, że jesteś w swojej głowie .
Wyobraź sobie schody- szerokie, bezpieczne, jakieś 30
stopni

Wyobraź sobie – jak zaczynasz schodzić po tych
schodach

Na samy dole jest twoje serce

Wejdź w nie i rozejrzyj się dookoła Teraz zacznij zauważać jak twoje serce rośnie, poza twoje ciało, pokój , itd…
I Ty tez rośniesz w tym sercu.
Pozostań w tym stanie przez 3 minuty.

Poczuj…
Tekst z internetu, zapisany kiedyś a dzisiaj wypłynął z czeluści twardego dysku – nie znam autora

Obraz Jill Wellington z Pixabay

Cmentarz starych miłości

Gdzieś w centrum miasta, które tkwi w każdym z nas, leży cmentarz starych miłości. Szczęściarze, zadowoleni ze swojego życia i z tego z kim je dzielą, przeważnie o nim nie pamiętają. Nagrobki są wyblakłe lub powywracane, trawa nieskoszona, wszędzie plenią się jeżyny i dzikie kwiaty. U innych miejsce to wygląda dostojnie i schludnie jak cmentarz wojskowy. Kwiaty podlano i ułożono, wysypane tłuczniem ścieżki są starannie zagrabione. Widać ślady częstych odwiedzin.

Cmentarz większości z nas przypomina szachownicę. Niektóre pola są zaniedbane albo wręcz leżą odłogiem. Kto by sobie zawracał głowę nagrobkami – czy też miłościami, które pod nimi spoczywają? Nawet nazwiska zatarły się w pamięci. Inne groby pozostają jednak ważne, choć byśmy niechętnie się do tego przyznawali. Odwiedzamy je często – prawdę mówiąc – zbyt często. Nigdy nie wiadomo, jak się będziemy czuli po wyjściu z cmentarza: czasem będzie nam lżej, czasem ciężej na duszy. Nie sposób przewidzieć w jakim nastroju będziemy wracać do domu teraźniejszości.

Jonathan Carroll – Zakochany duch

Obraz Mabel Amber, still incognito… z Pixabay 

Kiedy kochasz, stań się miłością. 
Kiedy przytulasz, stań się przytuleniem. Stań się pocałunkiem. Zapomnij się totalnie, aż powiesz: „mnie już nie ma, istnieje tylko miłość”.

Wtedy nie serce bije, ale miłość bije. Wtedy nie krew krąży, ale miłość krąży. Wtedy nie oczy widzą, a miłość widzi. Nie ręce nie poruszają się w dotyku, a miłość porusza się w dotyku.

♡Osho

Obraz Dimitris Vetsikas z Pixabay 

HUNA – Wiedza Huny jest tajemną wiedzą hawajskich szamanów, która służy uzdrawianiu i rozwijaniu własnego Ja, społeczeństwa i przyrody. Korzenie Huny zostały znalezione wyspach południowego Pacyfiku. Huna jest polinezyjską filozofią życia i oznacza miłość, czyli ALOHA oraz siłę, czyli MANA.

Główne założenia tematy tej liczącej tysiące lat filozofii to:

  • Świat jest tym, za co go uważasz
  • Nie istnieją żadne granice.

Skuteczna modlitwa wg 7 zasad huny

IKEŚwiat jest taki jaki myślisz, że jest
Ustal dla siebie przedmiot modlitwy, stwórz dla niego mentalną reprezentację. Każdy z nas inaczej odbiera rzeczywistość i co innego do niego przemawia. Może to być obraz, symbol, słowa, nawet piosenka czy afirmacja. Niech to będzie jak najbardziej żywe, barwne, szczegółowe.

KALANie ma granic
Połącz się, poczuj (stwórz wyobrażenie, przekonanie), że jesteś nie oddzielony od siły, która potrafi spełnić Twoje życzenie. Nazwij to jak chcesz: Wyższe Ja, Bóg, Kosmiczna Inteligencja, Stwórca. Ważne, by określenie tej siły było jak najbardziej w zgodzie z Tobą.

MAKIAEnergia podąża za uwagą
Odpręż się, zrelaksuj, skup się na sobie. Przywołaj w wyobraźni mentalną reprezentację swojego celu stworzoną w pierwszym kroku.

MANAWATeraz jest moment mocy
Zachowaj przytomność i bądź jak najbardziej świadomy, że jest to magiczna chwila, w której spełniają się twoje marzenia. Poczuj, że to, co robisz, jest ważne… dla Ciebie… dla świata… dla innych.

ALOHA Kochać znaczy być szczęśliwym
Wzmocnij swoje poczucie szczęścia związane z celem. Poczuj całym sobą jak to jest, gdy otrzymujesz, doświadczasz tego, czego pragniesz. Inne znaczenie słowa ALOHA to „radosne dzielenie się oddechem życia”. Oddychaj intensywniej, pełniej, wzmacniając przyjemność płynącą z ciała i odczucie entuzjazmu, euforii, radości. Napełniaj się energią oddechu… Ja zawsze wyobrażam sobie, że z każdym moim oddechem napełnia się kielich z wodą… albo że każdy oddech powiększa ogień płonący w czarze.

MANA Cała moc pochodzi z wnętrza
Poczuj się w bezpośredniej relacji z Twoim celem. Nadaj mu znaczenie, np. umieść siebie w wyobrażeniu pożądanej sytuacji lub wyobraź sobie stapianie się symbolu z Tobą, dopasowywanie się tego symbolu do Ciebie, przenikanie na wskroś i pełną harmonię między Tobą a symbolem. Skup się na tym, że przekazujesz go sile zdolnej spełnić Twoje życzenie, lub z każdym oddechem wypromieniowujesz je w świat w postaci światła, dźwięku, koloru.

PONO Skuteczność jest miarą prawdy
Działaj. Nawet jeśli z początku tym działaniem jest „tylko” powtarzanie modlitwy i oczekiwanie rezultatów. Z czasem zobaczysz, że Twój cel, marzenie, jest coraz bardziej realne, plastyczne, barwne a Ty jesteś coraz bliżej zrealizowania tego, czego pragniesz. Powtarzaj swoją modlitwę – medytację codziennie. Efekty na pewno będą zaskakujące.

Oko Kanaloa – ilustracja z neta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close