Huna

HUNA – Wiedza Huny jest tajemną wiedzą hawajskich szamanów, która służy uzdrawianiu i rozwijaniu własnego Ja, społeczeństwa i przyrody. Korzenie Huny zostały znalezione wyspach południowego Pacyfiku. Huna jest polinezyjską filozofią życia i oznacza miłość, czyli ALOHA oraz siłę, czyli MANA.

Główne założenia tematy tej liczącej tysiące lat filozofii to:

  • Świat jest tym, za co go uważasz
  • Nie istnieją żadne granice.

Skuteczna modlitwa wg 7 zasad huny

IKE – Świat jest taki jaki myślisz, że jest
Ustal dla siebie przedmiot modlitwy, stwórz dla niego mentalną reprezentację. Każdy z nas inaczej odbiera rzeczywistość i co innego do niego przemawia. Może to być obraz, symbol, słowa, nawet piosenka czy afirmacja. Niech to będzie jak najbardziej żywe, barwne, szczegółowe.

KALA – Nie ma granic
Połącz się, poczuj (stwórz wyobrażenie, przekonanie), że jesteś nie oddzielony od siły, która potrafi spełnić Twoje życzenie. Nazwij to jak chcesz: Wyższe Ja, Bóg, Kosmiczna Inteligencja, Stwórca. Ważne, by określenie tej siły było jak najbardziej w zgodzie z Tobą.

MAKIA – Energia podąża za uwagą
Odpręż się, zrelaksuj, skup się na sobie. Przywołaj w wyobraźni mentalną reprezentację swojego celu stworzoną w pierwszym kroku.

MANAWA – Teraz jest moment mocy
Zachowaj przytomność i bądź jak najbardziej świadomy, że jest to magiczna chwila, w której spełniają się twoje marzenia. Poczuj, że to, co robisz, jest ważne… dla Ciebie… dla świata… dla innych.

ALOHA – Kochać znaczy być szczęśliwym
Wzmocnij swoje poczucie szczęścia związane z celem. Poczuj całym sobą jak to jest, gdy otrzymujesz, doświadczasz tego, czego pragniesz. Inne znaczenie słowa ALOHA to „radosne dzielenie się oddechem życia”. Oddychaj intensywniej, pełniej, wzmacniając przyjemność płynącą z ciała i odczucie entuzjazmu, euforii, radości. Napełniaj się energią oddechu… Ja zawsze wyobrażam sobie, że z każdym moim oddechem napełnia się kielich z wodą… albo że każdy oddech powiększa ogień płonący w czarze.

MANA – Cała moc pochodzi z wnętrza
Poczuj się w bezpośredniej relacji z Twoim celem. Nadaj mu znaczenie, np. umieść siebie w wyobrażeniu pożądanej sytuacji lub wyobraź sobie stapianie się symbolu z Tobą, dopasowywanie się tego symbolu do Ciebie, przenikanie na wskroś i pełną harmonię między Tobą a symbolem. Skup się na tym, że przekazujesz go sile zdolnej spełnić Twoje życzenie, lub z każdym oddechem wypromieniowujesz je w świat w postaci światła, dźwięku, koloru.

PONO – Skuteczność jest miarą prawdy
Działaj. Nawet jeśli z początku tym działaniem jest „tylko” powtarzanie modlitwy i oczekiwanie rezultatów. Z czasem zobaczysz, że Twój cel, marzenie, jest coraz bardziej realne, plastyczne, barwne a Ty jesteś coraz bliżej zrealizowania tego, czego pragniesz. Powtarzaj swoją modlitwę – medytację codziennie. Efekty na pewno będą zaskakujące.

tekst z neta – nie znam autora

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close