Ręce

Ręce są jedną z najbardziej mobilnych części ludzkiego ciała. Używamy ich do ponad 80% czynności. Nawet proces chodzenia angażuje ruchy rąk, chyba, że świadomie ten ruch zablokujemy. Ręce pracują. Ręce też dotykają, badają, przytulają, odpychają, dźwigają. Sama dłoń składa się z 19 kości, połączonych stawami i więzadłami, co z kolei obudowane jest mięśniami i ścięgnami. Nadgarstek to kolejne 6 kosteczek. Taki układ zapewnia rękom dużą mobilność i precyzję wykonywanych ruchów. Jednakże duże nagromadzenie stawów sprawia, że dolegliwości mogą pojawić się w wielu miejscach, podczas gdy przeważnie mówimy „boli mnie ręka”. Warto wówczas zastanowić się, w którym konkretnie miejscu pojawił się ból i z czym to może być związane. Specjaliści Totalnej Biologii rozpracowali każde połączenie i odkryli oddziałujące na nie konflikty, co pozwoliło na opracowanie dokładnej i szczegółowej mapy rąk.

Na przykład kości śródręcza związane są ze skutkami działania. Nie chodzi tu tyle o samo działanie, ale o jego skutki. O wydźwięku konfliktu decyduje symbolika i znaczenie palca, z którym połączona jest dana kość śródręcza. Dolegliwości podstawy kości śródręcza wskazują na podstawy, fundamenty, przyczyny. Głowy kości śródręcza wskazują na niezdolność do stawienia czoła skutkom swoich działań. Mają wydźwięk – nie potrafię zmierzyć się z konsekwencjami.

W ten sposób możemy rozpatrywać każdą kość, co daje duże szanse na odnalezienie przyczyny konfliktu, a co za tym idzie, znalezienie rozwiązania i wyeliminowanie dolegliwości.

Trzeba pamiętać, że u podłoża dolegliwości kości, stawów, ścięgien i mięśni, leży obniżone poczucie własnej wartości, tym większe, im twardsza jest tkanka, której dotyka.

Warto pamiętać, że lewa ręka związana jest ze zdolnością otrzymywania, prawa ze zdolnością dawania. Gdy boli lewa ręka, warto zastanowić się jak reagujemy, gdy ktoś chce nam coś ofiarować – przedmiot, pomoc, wsparcie. W jaki sposób przyjmujemy to, co jest nam ofiarowywane przez ludzi i świat? Czy to, co do nas przychodzi, przyjmowane jest z radością i świadomością obfitości, jaka napływa każdego dnia ze świata zewnętrznego, czy raczej z obawą, że będzie trzeba oddać, zrewanżować się, odpłacić? Gdy boli prawa ręka, warto przyjrzeć się swoim motywom i odczuciom, jakie pojawiają się w momencie, gdy coś komuś dajemy. Czy płynie to z serca i pragnienia bezinteresownej pomocy, czy raczej z przymusu albo oczekiwania czegoś w zamian? Czasem zdarza się, ze ból rąk pojawia się dlatego, że człowiek nie pozwala sobie na robienie tego, czego pragnie. Nie słucha swego serca i własnych potrzeb. Ból rąk może być też związany z pracą, jaką wykonujemy. Czy wykonujemy ją z miłością i zadowoleniem? Czy daje nam satysfakcję i radość? Czy właściwie wykorzystujesz swoje talenty i predyspozycje?

Ręce też symbolicznie związane są z ojcem, wyznaczaniem i respektowaniem granic. Dolegliwości mogą się pojawić w reakcji na naruszenie granic albo ich zakwestionowanie przez innych. Człowiek może mieć wrażenie, że ludzie wchodzą mu na głowę i jednocześnie odczuwać ból w rękach.

Bardzo ciekawym pytaniem do rozważenia jest „Na ile jesteś w stanie zaangażować się w pracę, projekt, osobę lub cel?” albo „Kto Cię zakwestionował, kiedy odkryłeś i wykorzystywałeś swoje talenty?”

źródło grafiki Wikimedia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close