Czakra serca

Czakra serca leży w centrum klatki piersiowej. Kontroluje i energetyzuje serce, grasicę i układ krążenia. Zaburzenia w funkcjonowaniu tej czakry powodują schorzenia tych narządów. Mogą pojawić się bóle pleców, choroby klatki piersiowej, serca i płuc. Na czakrę serca bardzo silnie wpływa czakra splotu słonecznego, która mocno reaguje na stresy, napięcia i emocje.

Czakra serca jest odpowiedzialna za takie dziedziny jak: harmonia, miłość, akceptowanie siebie, świata i rzeczywistości, zrozumienie, wybaczenie i samowybaczanie, łagodność, wrażliwość, uczuciowość, uzdrawianie, pojednanie czy pomaganie. Jeśli pracuje prawidłowo, jesteśmy w stanie współczuć, wybaczać i kochać miłością bezwarunkową. Aby to osiągnąć trzeba zacząć od samoakceptacji i zrozumienia samego siebie, spojrzenia na siebie z miłością.

W przypadku blokady w czakrze serca możemy odczuwać przewrażliwienie, noszenie urazy czy życiowy negatywizm. Innymi objawami zaburzeń w funkcjonowaniu tej czakry są histeria, lęki, spadki nastroju, depresje, brak wiary i nadziei w życiu. Pojawia się też brak wiary w siebie i poczucie oddzielenia od nurtu życia. Zablokowana czakra serca to także chłód emocjonalny, okrucieństwo wobec ludzi i zwierząt, sztywne podejście do tego, co nas spotyka, dystans, mściwość, kłótliwość i przedkładanie własnego interesu nad interes ogółu. Bardzo charakterystyczne jest też poczucie bycia skrzywdzonym przez los. O zaburzeniach czakry serca może świadczyć sentymentalizm, przywiązanie w miłości, potrzeba akceptacji i współzależność a często współuzależnienie.

Znakiem rozbudzonej czakry serca jest zdolność dawania bez zastanawiania się co dostaniemy w zamian oraz radość z tego, czym inni nas obdarowują. Serce nie chce przymusu. Ono pragnie współpracy. Potrzeba rywalizacji ściąga nas ku niższym czakrom, natomiast harmonijnie rozwinięta czakra serca powoduje radość z życia, jego akceptację, otwarcie na przyjaźń i kontakty z innymi ludźmi. Kiedy następuje rozbudzenie na poziomie czwartej czakry, wówczas zaczynamy pomagać innym ludziom w otwarciu się na doświadczenie uczucia miłości. Kierujemy ich uwagę na piękno, miłość, współczucie, życzliwość. Wraz z rozbudzeniem czakry serca zmienia się też pojęcie miłości erotycznej. Na poziomie czakr niższych, seks służy do zaspokojenia takich potrzeb jak uwolnienie tłumionej energii, odczuwanie władzy czy doznawanie przyjemności. Na poziomie czwartej czakry seks jest mieszanką dawania i brania. Poza aspektem fizycznym, miłość z partnerem odbywa się na poziomie emocjonalnym, mentalnym i duchowym.

Odpuszczenie przeszłości i wybaczenie sobie i innym bardzo pozytywnie wpływa na tę czakrę, powodując jej otwarcie, oczyszczenie i rozwój. Dlatego tak ważny w jej przypadku jest proces Ho’oponopono czy Radykalne Wybaczanie.

Kolorem czakry serca jest zieleń. Kamienie harmonizujące tę czakrę to awenturyn, zielony i różowy turmalin, malachit a przede wszystkim różowy kwarc.

źródlo grafiki: internet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close