Czakra splotu słonecznego

Czakra splotu słonecznego kontroluje i energetyzuje przeponę, wątrobę, trzustkę, żołądek i ma także wpływ na jelito cienkie, grube, wyrostek robaczkowy, płuca i serce. Mając wpływ na wątrobę, która odtruwa krew, czakra splotu słonecznego wpływa na jakość krwi.

Czakra splotu słonecznego stanowi jakby energetyczny punkt sanitarny, ponieważ przez nią przechodzą subtelne energie płynące z wyższych i niższych czakr. Poprzez tę czakrę można naenergetyzować całe ciało a zaburzenia w jej funkcjonowaniu mogą spowodować cukrzycę, wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie wątroby i choroby serca.

Głównymi cechami czakry trzeciej są pewność siebie, poczucie własnej woli, upór, odwaga, możliwość decydowania o sobie, świadomość własnej odrębności od reszty świata i możliwość wywierania wpływu na ten świat.

Na poziomie czakry splotu słonecznego rozwijają się wartości, zasady moralne i etyczne, umiejętność wyznaczania własnych granic – by stanowczo powiedzieć „tak” lub „nie” w zależności od sytuacji. Umiejętność rozpoznawania sytuacji kształtuje intelekt, który pomaga odróżnić kwestie ważne, warte zaangażowania od kwestii, których należy unikać.

Perspektywa czakry splotu słonecznego pozwala na spojrzenie na świat w kategoriach dobra i zła. Jest miejscem, gdzie podejmujemy odpowiedzialność za własne życie, za przekonania, zdajemy testy z odwagi, ustalamy swój kodeks honorowy.

Trzecia czakra jest siedliskiem naszej siły, woli, zdolności do działania, wyznaczania sobie granic i ochrony przed niebezpieczeństwami. Bardzo ważnymi tematami dla tej czakry są: opanowanie, asertywność, samokontrola, samodyscyplina, złość, nienawiść i żal.

Zaburzenia czakrze splotu słonecznego bardzo często mają początek w zaburzeniach dwóch niższych czakr. Oznakami zbyt słabej tej czakry są: poczucie krzywdy, winy, wykorzystywania przez inne osoby, poczucie roli wiecznej ofiary, brak asertywności. Zaburzenia te często wynikają z braku pewności siebie i braku szacunku do swojej osoby. Jedna z moich nauczycielek zawsze mówiła, że czakra splotu słonecznego to jedyna czakra, przez którą pozwalamy się ranić.

W celu wzmocnienia tej czakry warto praktykować wszystko, co podnosi nasze poczucie własnej wartości, siłę woli i szacunek do siebie. Kamieniami pomocnymi dla splotu słonecznego są: bursztyn, cytryn, topaz.

źródło grafiki: Internet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close