Czakra sakralna

Czakra sakralna, zwana też krzyżową, znajduje się w okolicy spojenia łonowego. Kontroluje i energetyzuje pęcherz moczowy i organy płciowe. Zaburzenie w funkcjonowaniu tej czakry objawia się bezpłodnością lub impotencją. Na tę czakrę bardzo mocno wpływają czakry: podstawy, gardła i trzeciego oka. Nieprawidłowe funkcjonowanie którejś z nich może spowodować zaburzenia w czakrze sakralnej.

Napędem czakry sakralnej jest poszukiwanie przyjemności, aktywność seksualna i zmysłowa, potrzeba akceptacji i atrakcyjności oraz przyciąganie tego, czego pragniemy. Ta czakra związana jest też najbardziej z kreatywnością i zdolnością kreacji.

Rozpatrując działanie tej czakry warto zastanowić się co nas pociąga i pobudza a co wzbudza odrazę i niesmak. Pobudzenie energii bardzo często bywa zdominowane przez seksualność, ale nie jest do niej ograniczone. Koncentracja na kreatywności również potrafi tę czakrę pobudzić. Doznawanie przyjemności jest ważne, ale rozpoznawanie doświadczenia, które przynosi radość i otwarcie się na doświadczanie wdzięczności za daną chwilę jest ogromną sztuką.

Niestabilna czakra sakralna sięga po wszystko, co może sprawić przyjemność: alkohol, słodycze, seks, narkotyki. Zdarza się, że płacimy świadomością za pogoń za przyjemnościami.

Niedobór energii w tej czakrze może skutkować brakiem energii i chęci do życia, pesymizmem i brakiem radości czy ogólną niemocą.

Przeładowana czakra sakralna może prowadzić do nadmiernego pogrążenia się w seksualizmie, nimfomanii oraz dążenia tylko do przyjemności w życiu.

Obszar miednicy stanowi źródło witalności i zablokowanie jakiegokolwiek ośrodka tu umiejscowionego prowadzi do obniżenia witalności, zarówno fizycznej, jak i seksualnej. W czasie orgazmu energia ładuje się i rozładowuje poprzez dwie czakry: podstawy i krzyżową.

Zablokowana druga czakra prowadzi do braku orgazmu u kobiet a u mężczyzn do przedwczesnego wytrysku. Na poziomie emocjonalnym może pojawić się poczucie winy za wszystko, co robimy

Drugiej czakrze odpowiada kolor pomarańczowy. Dobrze na nią wpływają kamienie: karneol i bursztyn. Taniec brzucha aktywuje i harmonizuje tę czakrę, podobnie jak sporty związane z wodą.

Dla zdrowia czakry sakralnej ważna jest praca nad pełnią życia, cieszenie się seksualnością i pozwolenie sobie na obfitość w każdym jej przejawie. Dobrą praktyką wpływania na poczucie obfitości w życiu jest wdzięczność.

źródło grafiki: internet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close