Żylaki kończyn dolnych

Żylaki kończyn dolnych to potoczna nazwa przewlekłej niewydolności żylnej. Jest to jedna z częstszych chorób układu krwionośnego. Objawem są widoczne przez skórę wypukłości, zgrubienia i przebarwienia żył. Żylaki powstają na skutek zaburzenia drożności żył i wzrostu w nich ciśnienia, co skutkuje rozszerzeniem naczynia i upośledzeniem pracy zastawek.

Żylaki jest to faza zdrowienia z konfliktu opuszczenia, porzucenia i samotności. Żylaki to konflikt biologiczny typu żeńskiego. Biorąc pod uwagę symbolikę można stwierdzić że powodem wszelkich problemów z żyłami może być trudność w powracaniu do domu. Według Totalnej Biologii serce symbolizuje dom a krew żylna jest krwią powracającą. Zmiany w żyłach mogą pojawić się na wewnętrznej powierzchni żyły lub w jej ścianie.

Biologicznym zadaniem żył jest umożliwienie powrotu odtlenionej krwi do serca. Tkanka z której zbudowane są ściany żył reaguje na konflikt coś mnie powstrzymuje, gdyż żylak powstaje w miejscu, gdzie przepływ jest zaburzony a z czasem i zupełnie niemożliwy. Dlatego żylaki pojawiają się u osób, które przeżyły konflikt obniżenia poczucia własnej wartości lub rozczarowanie związane ze stwierdzeniem nie jestem dość dobry albo coś mnie powstrzymuje. To obniżenie poczucia własnej wartości jest przeważnie związane z klanem rodzinnym, gdyż krew to nasz klan. Trzeba zaznaczyć, że żylaki pojawiają się w momencie, gdy przeżywamy ów konflikt na sposób żeński.

Inne konflikty związane z żylakami to:

  1. konflikt „kuli u nogi” – czuję się obciążeniem dla rodziny albo czuję, że coś mi ciąży – często poczucie, że życie jest ciężkie. Człowiek może czuć się rozczarowany, zwłaszcza z powodu życiowego zawodu.
  2. konflikt porzucenia – bardzo często jego korzenie sięgają wczesnego dzieciństwa
  3. poczucie uwięzienia bez możliwości ucieczki
  4. niemożność przyjęcia miłości matki – związany z tym, że matka nie potrafiła kochać albo okazywać uczuć- generalnie trudna relacja z matką
  5. strata pracy i wiążące się z tym poczucie, że nie ma gdzie wrócić – ten konflikt warto szczególnie rozważyć jeśli żylaki dotykają mężczyzn, gdyż dla mężczyzny strata pracy jest często kodowana jako utrata terytorium. Jeśli mężczyzna reaguje w trybie męskim może wystąpić zawał mięśnia sercowego.
  6. brak możliwości powrotu do domu – faktycznie lub symbolicznie.

Kilka przykładów Gilberta Renaud:

  • Pacjent musi pozostać w łóżku.
  • Niemożność uprawiania sportu.
  • Sprzedaż domu tworzy konflikt utraty terytorium, po którym pojawiają się żylaki.
  • Kobieta zostaje zgwałcona i zachodzi w ciążę, lecz poddaje się aborcji. Pojawiają się u niej żylaki, ponieważ w pewnym sensie pozbyła się ciężaru.

Żylaki mogą być też odpowiedzią ciała na problemy z przyjmowaniem miłości od innych. Mogą też pojawić się gdy człowiek ma poczucie, że nie wykorzystuje własnego potencjału, co może blokować jego zdolność do samorozwoju.

W przypadku żylaków zawsze trzeba zastanowić się nad relacją z matką, zarówno obecnie, jak i w dzieciństwie. Trzeba też przyjrzeć się relacjom w domu a także w pracy. Jaka atmosfera tam panuje? Często traktujemy pracę jak drugi dom, dlatego to pole jest również bardzo ważne.

Warta rozpatrzenia jest także niechęć do zmian i obawa przed nimi.

Ilustracja z sieci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close