„Mała Posiadłość”

Doktor Sabbah przepracowywał wszystkie konflikty z klientami, ale czasem nie następowała poprawa. Wówczas stworzył tekst Małej posiadłości, by symbolicznie poinformować mózg, że okres Plan/Cel (Project/Purpose – P/P) już się skończył i nie ma potrzeby powtarzania tych samych wzorców. Bardzo dużo ludzi podczas choroby i z jej powodu ma bardzo obniżone poczucie własnej wartości i z tego powodu nie zdrowieją.

Mała posiadłość symbolicznie łączy osobę  z okresem P/P, kończy coś oraz przywraca osobie poczucie własnej wartości. Pozwala też zmienić system przekonań, który przejęliśmy po rodzicach.

byłem małą posiadłością zniszczoną przez burzę

piękna pogoda wróciła

las i rzeka się uspokoiły

dom wibruje i błyszczy w słońcu

i – co najważniejsze – pole porządkuje się, wraca do swego piękna i zdrowia

dziękuję wam moje chore organy, bo wiem, że zrobiłyście wszystko by ochronić moje istnienie

i dziękuję sobie za swoje uzdrowienie

Powtarzamy małą posiadłość by zharmonizować okres P/P. Ta sentencja może dać prosty i potężny efekt.

Znaczenie poszczególnych wersów:

byłem małą posiadłością zniszczoną przez burzę – chcemy sprowadzić nasz umysł do czasu, kiedy był konflikt pomiędzy mamą i tatą, ale wtedy byłem jeszcze w łonie matki, byłem bardzo młody. W tym momencie musimy wyobrazić sobie tę posiadłość w najgorszym stanie jaki przychodzi nam do głowy. Im gorszy będzie ten obraz tym lepiej mózg połączy się ze wszystkimi złymi wspomnieniami.

piękna pogoda wróciła – to jest komunikat dla mózgu, że tamten okres już się skończył. U niektórych ludzi tak jest, że powtarzają pewne schematy tak długo dopóki nie usłyszą, że nastąpił koniec.

las i rzeka się uspokoiły – las to przodkowie a rzeka to matka. Wers oznacza, że się uspokoili. Może to też dotyczyć wszystkich przyjaciół, którzy byli przy rodzinie w okresie P/P. Warto zasugerować choremu by wyobraził sobie wspaniały zdrowy las. Rzeka to będzie miłość dobrej matki.

dom wibruje i błyszczy w słońcu – dom to nasze ja. Dlatego dom musi być bardzo ładny. Słońce to ojciec, czyli wers oznacza pozytywną obecność ojca.

i – co najważniejsze – pole porządkuje się, wraca do swego piękna i zdrowia – pole dla mózgu to nasze ciało. Dlatego musimy postarać się, by w wyobrażeniu to pole było jak najbardziej zdrowe. Niech tam będą sady, ogrody, warzywniaki i wszystkie kolory wyrażające zdrowienie, życie

dziękuję wam moje chore organy, bo wiem, że zrobiłyście wszystko by ochronić moje istnienie – dr Sabbah mówił, że wypowiadając tę frazę kierujemy naszą energię do wszystkich chorych narządów ale też mówiąc to nalegamy, by nie zaprogramowała się już żadna choroba. Intencją jest to, że chcemy uhonorować, uszanować nasze narządy, podziękować im za to, że uratowały nasze życie.

i dziękuję sobie za swoje uzdrowienie – dr Sabbah komentował, ze dla osób chorych to jest najtrudniejsza część do wypowiedzenia bo gdy człowiek jest chory czuje się okropnie, ma niskie poczucie własnej wartości i trudno mu za to sobie podziękować. Ludzie czekają aż wyzdrowieją aby poczuć wdzięczność. Dr Sabbah mówił, że najpierw trzeba czuć wdzięczność bo wdzięczność pomaga wyzdrowieć.

Powtarzaj te słowa 10 razy / 3 x dziennie a zaczną dziać się wspaniałe rzeczy.

Obraz J Lloa z Pixabay 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close