Podwaliny Totalnej Biologii

Jak wszystkie wielkie odkrycia tego świata także i to zostało dokonane „przypadkowo”. Wszystko zaczęło się od doktora Ryke Hamera w momencie, gdy zachorował na raka jądra. Krótko przed zachorowaniem miał robione kompleksowe badania i żadnego raka nie wykryto. Bezpośrednio przed zachorowaniem jego syn został postrzelony z broni palnej i po kilku tygodniach agonii zmarł. U doktora Hamera wykryto raka jądra a u jego żony raka piersi. Hamer stwierdził, że to nie moze być przypadek i zaczął badać temat. Rozmawiał z wieloma chorymi na raka i zauważył, że każdy z nich przed zachorowaniem doświadczył jakiegoś silnego stresu, jakiejś poważnej straty. Niesamowicie szybko dokonał odkryć opartych na badaniach paru tysiecy pacjentów. Swoje badania traktował jak misję. Pochłonęły go one bez reszty i podporządkował im całe swoje życie.

Doktor Hamer przeprowadził szczegółowe badania nad pacjentami. Wypytywał ich o losy, szczegóły traumy i wszelkie głębokie stresy jakich doświadczyli. Grupował wszystkie wyniki według klucza i doszedł do wniosku, że określone choroby są ściśle związane z określonymi przeżyciami. Zauważył bezbłędną logikę w przebiegu chorób. Mając dostęp do skanów mózgów pacjentów przeprowadził mapowanie sterowników i określił centra, które sterują określonymi narządami.

Doktor Hamer sformułował tzw. 5 Praw Natury:

  1. Żelazna Reguła Raka – obecnie nazywana Żelaznym Prawem Wszystkich Chorób – mówi, że choroba jest wywołana przeżyciem wstrząsu emocjonalnego.
  2. Dwufazowość choroby – każda choroba ma specyficzny, dwufazowy, przebieg o ile konflikt biologiczny wywołany wstrząsem emocjonalnym został rozwiązany.
  3. Ontogenetyczny system chorób – prawo to mówi, że sposób, w jaki tkanka, narząd reaguje na stres i konflikt biologiczny, zależy od tego, z jakiego listka zarodkowego pochodzi.
  4. Ontogenetyczny system mikrobów – mikroorganizmy nie są przypisane do chorób, tylko do listków zarodkowych i mają ściśle określoną rolę w przebiegu choroby. Zgodnie z tym prawem do grupy narządów o tej samej budowie histologicznej  przynależą spokrewnione z nimi mikroby. W procesie ewolucyjnym, zaprogramowane zostały nie tylko ośrodki sterowania w naszym komputerze mózgu, lecz równocześnie nasi wierni pomocnicy, mikroby. Są one specjalistami w odniesieniu do narządów, na których „pracują” i wykonują specyficzny rodzaj pracy. Wszystkie mikroby są mniej lub bardziej wyspecjalizowane, nie tylko ze względu na narządy, nad którymi pracują, ale także w sposobie i stylu, w jakim pracują. Podział na grzyby i bakterie odpowiada ich ontogenetycznemu wiekowi. Podział drobnoustrojów odpowiada zgodności z narządami zarodkowymi organów, w których funkcjonują. Najstarszymi mikrobami są grzyby i myko(grzybo)-bakterie. One działają w endodermalnych tkankach narządów sterowanych przez pień mózgu.  Młodszymi od grzybów są mykobakterie i bakterie, które działają w narządach zbudowanych ze starej mezodermy i sterowanych przez móżdżek. Jeszcze  młodsze bakterie pracują na narządach zbudowanych z nowej mezodermy i sterowanych przez łożysko nowego mózgu. W ektodermalnych częściach narządów sterowanych przez cortex (kora mózgowa) pracują wirusy. Wszystkie mikroby są sterowane z mózgu. Mikroby nie są zwiastunem objawów, ale optymalizatorem fazy zdrowienia. Po otrzymaniu instrukcji od mózgu drobnoustroje chorobotwórcze stają się łagodnymi mikroorganizmami apatogennymi, które wycofują się do części organizmu, gdzie nie przeszkadzają i mogą być przywoływane i reaktywowane w fazie zdrowienia w określonych narządach. Mikroby pracują dla nas, a nie przeciwko nam, jako wierni słudzy przez setki miliardów lat ewolucji.
  5. Sensowność i celowość Specjalnych Programów Natury – każdy z tych programów ma swój sens i cel.

Mózg i ciało działaja zgodnie z prawami biologii, której głównym i podstawowym celem jest przetrwanie gatunku.

Badania doktora Hamera przyniosły mu, z jednej strony sławę i wdzięczność jego następców, a z drugiej prześladowania i szykany ze strony zwolenników medycyny akademickiej i koncernów farmaceutycznych. Przez wiele lat był ścigany listem gończym i musiał się ukrywać. Jednakże jego praca nie poszła na marne i obecnie jest kontynuowana i rozwijana i co najważniejsze – wiedza o niej zatacza coraz szersze kręgi.

Germańska Nowa Medycyna jest bazą baz dla Totalnej Biologii/Recall Healing, autorskiej metody opracowanej przez Gilberta Renaud – kanadyjskiego trenera, autora szkoleń dla specjalistów medycznych, niestrudzonego propagatora tej wiedzy na całym świecie.

Recall Healing zakłada, że każda choroba jest najlepszym rozwiązaniem mózgu wówczas, gdy świadomy umysł nie jest w stanie zająć się traumatycznym doświadczeniem i przesuwa nierozwiązany problem do podświadomości. Wówczas następuje „spięcie” w mózgu, pojawia się Ognisko Hamera w miejscu odpowiadającym danemu narządowi oraz następuje odpowiedź ze strony narządu – choroba . Uświadomienie sobie głęboko ukrytych przekonań i emocji, odkrycie wydarzenia, które zapoczątkowało chorobę, prowadzi do uruchomienia procesu zdrowienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close