Jakie konflikty leżą u źródła obrzęku węzłów chłonnych i nowotworu węzłów chłonnych?

Węzły chłonne związane są z nową mezodermą, sterowaną przez istotę białą, ale mamy kilka wyjątków – węzły które są zbudowane z ektodermy. W przypadku węzłów zbudowanych z nowej mezodermy szukamy sytuacji atak-obrona z obniżonym poczuciem własnej wartości gdyż „nie wiem czy mam atakować czy się bronić”. Przyczyną nowotworu węzłów chłonnych jest konflikt czuję się niewiele wart bo nie mogę zaatakować i nie mogę się bronić.

Konflikt oddziałuje na węzły chłonne w okolicy organu, którego dotyczy. U kobiet często jest związany z obawą o piersi. Pierwsze obawy o piersi to panika związana z zainteresowaniem chłopców rozwijającymi się piersiami, porównywanie się z koleżankami, medialne informacje na temat zagrożeń. Gdy kobieta urodzi dziecko jej ramię staje się skrzydłem, które to dziecko chroni. Kobieta zaczyna obawiać się także o dziecko.

Powiększenie węzłów chłonnych występuje po rozwiązaniu konfliktu jako faza naprawcza.

W fazie aktywnej pojawiają się mikroowrzodzenia, które zwiększają przepustowość węzłów chłonnych i doprowadzają do szybszego dojrzewania limfocytów i monocytów. Obrzęk węzłów chłonnych może nastąpić w momencie, gdy matka martwi się o wyniki swojego dziecka w szkole. Gdy dziecko zda wszystkie egzaminy, matka odczuwa ulgę i zaczyna się faza naprawcza – obrzęk węzłów.

Obrzęk może pojawić się także gdy ktoś obawia się o jakiś narząd. Po rozwiązaniu konfliktu nastąpi obrzęk w okolicy tego narządu.

źródło ilustracji: Internet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close