Uczucia

Uczucia to coś z określeniem czego mamy przeważnie problem. No bo jak nazwać, to co się kotłuje w moim ciele i umyśle, skoro nikt mi nie powiedział co to jest. Można powiedzieć, że nasza kultura spycha je na margines jako coś mało ważnego i nieokreślonego… są jakieś, ale nie warto się nimi zajmować. Zwłaszcza w dysfunkyjnych rodzinach małą wagę przykłada się do tego, co człowiekowi w duszy gra. A często nawet i zaprzecza prawu odczuwania.
A przecież uczucia i emocje to to, co wpływa bezpośrednio na nasze życie i na nasze ciało. Nasz nieświadomy mózg posługoje się językiem emocji i wspomnienia emocji związanych z jakimś wydarzeniem wtłacza w komórki będące bankiem pamięci. I to właśnie te uczucia pracują na nieświadomym poziomie dając odpowiedź w postaci choroby.
Kiedy zaczynasz pracować nad jakimś wspomnieniem, nad jakimś tematem czy zmagasz się z chorobą i próbujesz ją rozgryźć za pomocą niekonwencjonalnych metod, Recall Healing czy Theta Healingb bardzo ważne jest w miarę precyzyjne określenie „co ja właściwie czuję w związku z tą sprawą?… i jakie to odczucie ma natężenie…”
Wówczas zdobywasz świadomość i bazę do dalszej pracy.
Bez rozpracowania uczuć i emocji to jak błądzenie we mgle… niby można trafić, ale nie do końca wiadomo dokąd się idzie….

źródło ilustracji: Internet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close