Pięć Praw Natury w kilku słowach

źródło obrazka: internet

Na temat Nowej Germańskiej Medycyny, Recall Healing czy Biologiki można napisać opasłe tomy. I każdy z tych tomów będzie miał sens, gdyż poszerzanie wiedzy poszerza świadomość a świadomość pozwala na poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań i połączeń między tym, co teoretycznie w ogóle nie powinno się łączyć.
Długo się zastanawiałam w jaki sposób można przedstawić podstwę tej obszernej dziedziny w kilku zdaniach. Nawet nie wiem, czy do końca mi się udało, ale…
1. Każda choroba jest wywołana przeżyciem biologicznego konfliktu, który ma cechy wstrząsu emocjonalnego i charakteryzuje się tym, że spełnia 5 kryteriów:
– jest przeżywany jako tragedia, dramat nie pozwalający zaznać spokoju, coś co nie pozwala zasnąć czy skierować myśli na inny tor.
– jest niespodziewany – jak grom z jasnego nieba, dopada człowieka, który nie jest na to przeżycie przygotowany, w najmniej odpowiednim momencie.
– jest nie do przyjęcia, nie chcemy i nie możemy go zaakceptować
– jest nierozwiązywalny lub w danym momencie nie jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązania.
– jest przeżyty w samotności, izolacji, co wcale nie oznacza, że nie ma ludzi wokół. „W izolacji” oznacza, że nie dzielimy się uczuciami na ten temat, nie wyrażamy swoich najgłębszych uczuć. Wszystkie te kryteria muszą zostać spełnione by został uruchomiony proces chorobowy.
2. Tzw. choroba ma bardzo specyficzny, dwufazowy przebieg, pod warunkiem, że konflikt został rozwiązany. Jeśli konflikt nie zostanie rozwiązany nie ma możliwości by rozpoczęła się faza druga, faza zdrowienia. Jeśli konflikt został tylko częściowo rozwiązany, faza zdrowienia również nie będzie pełna.
3. Tkanki ciała reagują na konflikty w specyficzny sposób. To, jak tkanka, narząd reaguje na wstrząs emocjonalny jest zależne od tego, z którego listka zarodkowego (endodermalnego, mezodermalnego czy ektodermalnego) pochodzi. Od pochodzenia tkanki zależy też przebieg tzw. choroby. Tkanki endodermalne reagują odwrotnie, niż tkanki ektodermalne.
4. Mikroorganizmy są przypisane do listków zarodkowych – wykształciły się w procesie ewolucji równolegle do rodzajów tkanek. Stąd błędem jest uważanie, że mikroorganizmy przypisane są do rodzajów chorób.
5. Każdy z programów natury ma swój cel i sens. Wszystkimi procesami w ciele steruje mózg. To on uruchamia program uznawany za chorobę i to on po rozwiązaniu konfliktu biologicznego wysyła sygnał do mikrobów, by uporały się ze zmianami, jakie powstały w fazie aktywnej konfliktu.

Nasz mózg ma niesamowite zdolności a człowiek jest w stanie kontrolować jedynie 5% jego aktywności. Reszta to działania nieświadome. Jeśli mózg uzna, że dany program jest potrzebny, uruchamia go, niezależnie od naszej świadomej woli.
Roberto Barnai twierdzi, że jest skuteczna metoda przeciwdziałania zachorowaniom. Wystarczy się wygadać od serca jakiemuś przyjacielowi, opowiedzieć szczerze o najgłebszych, najtrudniejszych i najbardziej mrocznych uczuciach związanych z zaistniałą sytuacją. To wystarczy, by zapobiec spełnieniu jednego z kryteriów opisujących konflikt biologiczny – kryterium izolacji. Wówczas konflikt nie staje się konfliktem biologicznym, czyli nie zostaje przeniesiony z poziomu świadomości na poziom ciała.
Jest jeszcze jeden sposób… nie przejmować się niczym 🙂 Brać na spokojnie, z akceptacją, to co nam życie przynosi każdego dnia, przepuszczać przez siebie i puszczać. I nawet, jeśli coś pozostanie na sicie świadomości, nie wywoła to choroby, gdyż nie spełni kryterium „nie do przyjęcia”….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close